טכניקות והטבות של מדיטציית אושו

אושו קבע טכניקות מדיטציה בהן הוא מייעץ לכל מחפשי המדיטציה לעקוב ולעבור כדי להשיג את התוצאות הרצויות. הוא מבקש מהם לנסות שיטות שונות ולהמשיך לשחק בשיטות. שחקו שיטה אחת לפחות 3 ימים ואז הם ירגישו מידה מסוימת של זיקה ושיפור הבריאות. ברגע שאתה מתרגל לשיטה אחת שמתאימה לך ביותר עם הגוף והנפש, עליך פשוט לדבוק בה לפחות 3 חודשים.

מדיטציית אושו

הגישור הדינמי של אושו:

המדיטציה הדינמית של אושו היא הטכניקה הפופולרית ביותר מבין כל הטכניקות האחרות. טכניקה זו עוזרת לך לחוות אינדיבידואלי ולכן עליך להישאר לא מודע לאנשים סביבך. זוהי מדיטציה שצריכה את הריכוז והתודעה שלך כדי להיות ערים ומודעים. אי אפשר להיסחף ממחשבות.

להלן הוראות שלב אחר שלב לטכניקות והיתרונות של מדיטציית אושו עבורך:

שלב 1:

נשמו במהירות דרך האף והתמקדו בנשיפה. הנשימה צריכה לנוע לתוך הריאות והחזה שלך יתרחב תוך כדי שאיפה. אל תשמור על גופך הדוק; ודא שהצוואר והכתפיים שלך רגועים. המשיכו לנשום עמוק עד שיהיה כאוטי ותנו לאנרגיה להזיז את גופכם. אתה מזיז את הידיים כדי להעלות את האנרגיה. האנרגיה תמשיך להצטבר ואסור להאט. יש להמשיך עם זה במשך 10 דקות.

שלב 2:

הקשיב לגוף שלך, תן לו להתבטא ולהתפוצץ. תן לזה לקחת שליטה מלאה ולרפות מהדברים שכנראה מפריעים למוח. תתנהג קצת אחרת, שר, צרח, צחק, צעק, קפץ, רוקד, תן לתנועות להשתלט ופשוט עשה מה שאתה אוהב. שמור על גופך ואל תיתן למוח להוות מכשול. זה צריך להימשך גם 10 דקות.

שלב 3:

הרם את זרועותיך תוך שמירה על צוואר וכתפיים רגועות ואל תתני למרפקים להינעל. בזרועות מורמות קפצו למעלה ולמטה וצעקו ‘הו … הו … הו!’ צועקים עמוק מהבטן ונוחתים על הרגליים עם חבטה. תן לצליל הפטיש הזה להיכנס עמוק למרכז המין. תן לעצמך להתייאש למשך 10 דקות, שוב.

שלב 4:

עצור את עצמך בכל עמדה שתנחת. אל תסדרו את גופכם שכן אפילו שיעול יכול להפיג את זרימת האנרגיה וכל מאמציכם יעלו לשווא. היו עדים לכל מה שקורה לגוף ולנפש שלכם. שמור על רוגע במשך 15 דקות בדרך זו.

שלב 5:

במשך 15 הדקות הקרובות רוקדים עם קצת מוזיקה, מביעים ומרגישים חיים. אתה תהיה מחשבה חיובית במהלך היום.

יתרונות:

  1. אתה מרגיש שלווה ושקט פנימיים. תשומת הלב והמיקוד שלך חזקים יותר ואתה אדם רגוע יותר מבעבר.
  2. זה מאפשר לך להתרחק מהתמכרות כמו שלוקחים בהדרגה מדיטציה ברצינות; תבחין בכך שגם אתה מתמכר. תרצה לעזוב עישון, שתייה והרגלים רעים אחרים.
  3. סדרי העדיפויות שלך משתנים ואתה מחפש שלום יותר מאשר מחפש נחלה ארצית. החיים הפכו לתחרותיים עד כדי כך שהלחץ להרוויח כסף, להצליח, לקחת אחריות הפך לנטל יותר. לאחר מדיטציה של מספר שבועות תראה שהדברים נעשים חלקים וקלים יותר לטיפול.
  4. אנו פחות לחוצים ואנו מתרחקים מדברים שנוטים לגרום לנו לא להיות מאושרים.
  5. מכיוון שגופנו זקוק לאיזון בין מזון טוב ופעילות גופנית כדי לשמור על ניקיון ובריא, אפילו המוח שלנו זקוק לניקוי מסוים. תחושת נצח, נגיעה ברוחניות המתקבלת באמצעות מדיטציה קבועה.
  6. אתה נשאר חיובי וגורם לאנשים מסביב לספוג גם את הוויברציות החיוביות.