17 תופעות לוואי מזעזעות של מיץ אמלה על העור והבריאות

אמלה או דומדמניות הודיות נקרא פרי האלוהי באיורוודה. פרי מדהים זה מוכר בזכות היתרונות הבריאותיים המדהימים שלו לאנושות. דומדמניות נצרכות בצורות כמו פירות מלאים, מיץ, אבקה ואפילו שמן. מיץ אמלה הנקרא גם מיץ אמלקי (סנסקריט), מיץ נליקאי (קנאדה) ואוסיריראם (טלוגו) מומלץ לעתים קרובות לטיפול במספר מחלות בריאותיות, במיוחד למאבק בהתקפות תכופות של זיהומים חיידקיים. מיץ דומדמניות משמש גם לחיזוק דרכי הנשימה ותומך במערכת העיכול. עם זאת, יותר מדי מכל דבר יכול להיות רע. הרבה אנשים נוטים למנות יתר את הצריכה של מיץ אמלה ולגרום לסיבוכים בריאותיים לא רצויים. במאמר זה נדון בפירוט בתופעות הלוואי של מיץ אמלה.

תופעות לוואי מפתיעות של מיץ אמלה על העור והבריאות

תופעות לוואי של מיץ אמלה:

למרות שלמיץ אמלה יש כמה יתרונות בריאותיים, צריכתו יותר מכמות 10 מ”ל המומלצת עלולה להוות סיכונים בריאותיים מסוימים. קרא להלן כדי לדעת על תופעות הלוואי של מיץ דומדמניות הודי.

1. התכווצויות בבטן:

אחת מתופעות הלוואי הנפוצות של מיץ אמלה היא התכווצויות בבטן. לעתים קרובות רואים שאנשים שצורכים אמלה בצורה של מיץ מדי יום כדי להרוויח יתרונות בריאותיים יכולים לעתים לסבול מהתכווצויות. אלה יכולים להיות בטן ועלולים להיות מסוכנים מאוד. אם לאדם יש בעיות כאלה, עליו לפנות לעזרת רופא לפני צריכת זאת. התכולה הגבוהה של ויטמין C לעיתים קרובות גורמת לקלקול קיבה אם נלקח בכמויות גדולות.

2. השפעה על רמות יתר לחץ דם:

הורדת לחץ דם יכולה להיות אחת מתופעות הלוואי של מיץ נליקאי. זה יכול להיות בעייתי לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם או מתח. לכן אם אדם סובל מבעיות מתח אלה ולחץ דם אחר, עליו להתייעץ עם רופאים בנוגע למינונים המתאימים ולאחר מכן לצרוך זאת. אמלה ידועה בהורדת לחץ הדם, כך שאם אתה משתמש בתרופות ללחץ דם, עדיף להתייעץ עם רופא לפני שתיית מיץ אמלה בשל הנטייה להורדת לחץ הדם..

3. צריכה מופרזת עלולה לגרום לשלשולים:

נראה שכאשר זה נצרך באופן קבוע בכמות קטנה עם הרבה מים, זה יכול להיות טוב מאוד לאנשים שיש להם בעיות מעיים. עם זאת, נראה גם שאם זה נצרך עודף, הדבר עלול לגרום לשלשול חמור. זה יכול להזדקק לטיפול רפואי ויכול להיות מסוכן. לכן למרות שזה טבעי, עדיין יש לצרוך את זה על פי מרשם נכון של רופא וגם מינונים תחת מרשם. ויטמין C במיץ האמלה מרוכז ויותר מדי ממנו יגרום לכאבי בטן ושלשולים. נשים ותינוקות בהריון צריכים להימנע ממיץ אמלה.

4. סוכרת יכולה להיות מושפעת:

צריכת מיץ אמלה טובה לבריאות. עם זאת, כאשר אדם מתחיל לקבל את זה, כמות הסוכר בדם יורדת וזה יכול לגרום להיפוגליקמיה. לכן מומלץ לאנשים לצרוך מיץ אמלה בבדיקת יועץ חולי סוכרת השומר על התרופות האחרות שאדם כבר נוטל באופן קבוע ובמקביל. אחרת, ההשפעות עלולות להיות מסוכנות ומסוכנות לבעיות בריאות. יש להימנע מכך אם אדם כבר היפוגליקמי. מיץ אמלה עלול להפריע לתרופות שנקבעו מכיוון שהוא נוטה באופן טבעי להוריד את רמת הגלוקוז בדם, אם אתה כבר לוקח אינסולין או טבליות, עדיף להימנע משתיית מיץ אמלה..

5. תנאי מוגזמים בקרקפת:

זהו פרי עשיר בוויטמינים. עם זאת, צריכה מוגברת על בסיס קבוע עלולה לגרום ליובש יתר מכיוון שצריכה נכונה של 3 עד 4 ליטר מי שתייה היא גם חיונית. אם זה לא בצע כראוי, אדם יכול להתחיל לראות פתיתים והתקרחות לאורך זמן עקב יובש יתר של הראש. נוגדי החמצון וויטמין C בעוד שהם מועילים לגוף יכולים לגרום ליובש וקשקשים אם צורכים יותר מדי..

6. אלרגיות ופצעונים:

לאנשים רבים יכולה להיות גירוד בפנים או פריחות בחלק האחורי של האוזניים, המרפקים. יכולות להיות התכווצויות בטן בו זמנית או כל אדמומיות ופתיתים אחרים, זה יכול להיות שאדם סובל מאלרגיות עקב כך ולא אמור לקבל זאת כל יום. הימנע ממיץ אמלה ופנה לרופא אם אתה נתקל בדברים הבאים מכיוון שהוא עשוי להיות אלרגי לפרי: בחילה, נפוחה, אדום בפה, פנים אדומות מגרדות, כוורות, קשיי נשימה, כאבי ראש, סחרחורת.

7. העור עשוי להתחיל להראות סימני הזדקנות מוקדמים:

לעתים קרובות נראה כי צריכת התמציות בצורה נוזלית באופן קבוע עלולה להוביל לצניחת המרקם. זה יכול לגרום לשכבות האפידרמיס לאבד את הלחות שלו ולכן סימנים מוקדמים של הזדקנות יכולים להתרחש עקב התכונות המשתן.

לכן חשוב מאוד להישאר עם לחות, להקפיד על שתיית לפחות 2 ליטר מים מדי יום אם אתם צורכים מיץ אמלה באופן קבוע..

8. יכול להוביל לקור ושיעול:

תופעות לוואי נפוצות נוספות של מיץ אמלקי הן גירוי בגרון ושיעול. זה דבר מועיל כדי לשמור על קרירת חום הגוף והוא טוב מאוד לבריאות כאשר הוא נצרך בכמויות פחותות. זה יכול לגרום לירידת הטמפרטורה ויכול לגרום לגוף להצטנן עונתית ושיעול. למרות שתכולת ויטמין C בו טובה להצטננות, יותר מדי מיץ זה יוריד את טמפרטורת הגוף ויגרום להצטננות או לשיעול להחמיר. שתו אותו כטריפאלה על ידי ערבוב עם דבש ודילול.

9. כאבי ראש וסחרחורת:

למיץ אמלה יכולות להיות כמה תופעות לוואי שיכולות לגרום לאדם להרגיש קליל. זה יכול להיות שאדם לא צריך להשתמש בזה באופן קבוע. חלק קטן מזה יכול להיות טוב. עם זאת, אדם צריך לבדוק זאת עם רופא מתייעץ לטיפול בכך. כאבי הראש וסחרחורת יכולים לנבוע מכך שאתה עלול לגרום לאלרגיה לאמלה. תפסיק לצרוך את זה ופנה לרופא.

10. עצירות:

מיץ אמלה אמנם טוב מאוד לבעיות קיבה ועצירות, אך שתייה מרובה במיוחד אם הוא מרוכז עשויה לגרום לעצירות. הצואה נוטה להתקשות ובכך מקשה על המעבר. אם שותים מיץ, ודאו שהוא מדולל במים.

11. עור יבש והזדקנות:

אמלה עשירה וויטמין C ונוגדי חמצון ונלקחת בכמויות הנכונות היא טובה מאוד לעורכם, שומרת על רדיקלים חופשיים במניעה ומניעת זיהומים ופריחות. עם זאת, יותר מדי ויטמינים אלה יכולים להשפיע לרעה מכיוון שהם מייבשים את העור וגורמים להתייבשות העור ולקמטים.

12. חומציות יתר:

שוב בגלל כמויות גדולות של ויטמין C, רמת החומציות גבוהה. צריכת יותר מדי אמלה עלולה לגרום לרפלוקס חומצי בתוך הקיבה וכן לתחושת צריבה בעת העברת שתן וכן לאובדן מים ולחות המובילים להתייבשות ולעיתים לדלקות בדרכי השתן..

13. מחלות לב:

אם אתה סובל מכל סוג של לב, יהיה זה חכם להימנע מיותר מדי אמלה. הפרי משמש כגירוי בלב ולמרות שאין ראיות המצביעות על תופעות לוואי, יהיה זה חכם להתייעץ עם רופא שאוכל את הפרי הזה.

14. התוויות נגד עם תרופות מרשם:

מיץ אמלה עשוי שלא להשתלב היטב עם תרופות שנקבעו בשל תכונותיו הרבות. הימנע מלקיחת תרופות עם סוכרת עקב ההשפעה הפחתת הגלוקוז שיש לאמלה. זה גם מוריד את לחץ הדם כדי להימנע מלקחת אם אתה נוטל תרופות ליתר לחץ דם. אם אתה משתמש בתרופות ללב כגון נוגדי קרישה, הימנע מאמלה מכיוון שהיא גורמת לדימום וחבלות.

15. ירידה במשקל:

זו, עבור רבים, אולי אינה תופעת לוואי. עם זאת, אם אמלה נצרכת בכמויות גדולות היא מייבשת את הגוף על ידי גרימת אובדן מים ובכך גורמת לירידה במשקל. כאשר ההרזיה היא פתאומית, זה כשלעצמו עלול לגרום לבעיות בתוך הגוף.

16. תופעות לוואי של מיץ אמלה במהלך ההריון:

בעוד שתיית מיץ אמלה במהלך ההריון מומלצת ומועילה, חציית הקצבה היומית יכולה להוביל לתופעות לוואי כמו ריפלוקס חומצי, צריבה בבטן, הקאות, שלשולים. זה יכול גם להוביל לירידה בלחץ הדם ועלול להזיק לאם. תמיד מומלץ ליטול צורה מדוללת של מיץ אמלה במהלך ההריון.

17. תופעות לוואי של מיץ אמלה לתינוקות:

מיץ אמלה אינו מומלץ לתינוקות מתחת לגיל 18 חודשים. אין קביעת מינון מומלץ של מיץ אמלה לילדים בקבוצת גיל זו ומכאן שמנת יתר יכולה להיות אפשרית. מיץ אמלה יכול לעורר הפרעות בקיבה, הקאות ואפילו כיבים על בטן רכה. אם צריך לתת אותו, הוסיפו טיפה אחת או שתיים בכוס מים.

כמה מיץ אמלה בטוח לצריכה ביום?

על פי עצת רופאי איורוודה, המינון הבטוח של מיץ אמלה ליום הוא 10 מ”ל למבוגרים. כמו כן, עדיף לצרוך מיץ אמלה מדולל על ידי ערבוב חלק אחד של מיץ אמלה עם 2 חלקים של מים. על ידי כך, תוכל להשיג את היתרונות של מיץ אמלה וגם להימנע מתופעות לוואי לא רצויות.

כמו שאומרים, כל דבר מעבר יכול להיות קטלני! זה חל גם במקרה של מיץ אמלה. למרות שלמיץ אמלה יש יתרונות נפלאים, צריכתו יותר מהקצבה היומית המומלצת יכולה לעלות על יתרונותיו. מצבים יכולים להחמיר כאשר אתה חורג יותר ממה שמומלץ עבורך. כמו כן, נהוג לקחת מיץ אמלה על בטן ריקה. הרופאים מייעצים זאת מכיוון שהם עלולים לגרות את הבטן ולגרום לכוויות בקיבה ולכיבים. עדיף לצרוך מיץ אמלה לאחר הארוחה, מעורבב עם שני חלקי מים. אתה יכול גם ליהנות ממיץ אמלה על ידי הוספת כמה טיפות בתה הצמחים שלך לגוף ולנפש רגועים!