יתרונות כושר מוסתרים לאורח חיים בריא – לא חשבת עליהם

כאשר אנשים בוחרים להמשיך באורח חיים בריא, זה לעתים קרובות מהסיבות שאתה מצפה להן. גוף סקסי יותר, בריאות טובה יותר וחיים ארוכים יותר הם כולם מטרות נפוצות שאנשים רודפים אחריהן. הם היתרונות הברורים ביותר שאתה מקבל מהקרבה בתזונה, פעילות גופנית והרגלים אישיים.

אך למרות שהן ההטבות הברורות ביותר, הן לא כל מה שאתה מקבל. להלן נפרט כמה יתרונות נוספים שאתה מרוויח מאורח חיים בריא ונדון בכמה דרכים שבהן תוכל להשתמש בהן לטובתך.

אתה הופך מודל לחיקוי לאנשים אחרים:

לעולם אל תזלזל ברמת ההשפעה שאתה יכול לקבל על חייו של מישהו, וכיצד פעולותיך יכולות לעורר השראה לפעולות של אחרים.

א מחקר של צוות תובנות התנהגות הוכיח עד כמה יכול להיות מודל לחיקוי. הם למדו 11,000 תלמידי תיכון בעלי הכנסה נמוכה ופחות מיוחסים המתקרבים לגיל האוניברסיטה, אשר לא צפויים ללמוד באוניברסיטה. הם שלחו שני מכתבי עידוד של סטודנטים באוניברסיטה שהגיעו מאותו רקע לחלק מתוך 11,000 אלה. פי שלושה יותר סטודנטים מהקבוצה שקיבלו מכתבים הגישו בקשות לאוניברסיטאות מאשר הקבוצה שלא הגיעה.

על ידי ניהול אורח חיים בריא, אתה יכול להיות עדות חיה המעניקה השראה לאחרים להיות בריאים. זה נכון במיוחד לילדים שלך, שאמרו פסיכולוגיה היום לדגמן את התנהגותם אחרי הוריהם ב -63% מהמקרים שבהם הם מודים שיש להם מודל לחיקוי..

זה יכול להוביל לקריירה חדשה:

לאורח החיים הבריא שלך, ללא ספק קיבלת הרבה עצות נהדרות על פעילות גופנית, דיאטה ובניית חוסן נפשי שאפשרו לך להצליח. למה לא לשים את המומחיות הזו לעבוד בשביל אחרים ולהרוויח קצת כסף בו זמנית?

יש הרבה אפשרויות קריירה שתוכל לבחור. Minq.com דיווחה כי המשרות הטובות ביותר למומחיות הבריאות כוללות:

  • דיאטנית או תזונאית
  • מדריכת יוגה
  • אָחוֹת
  • מעסה
  • כירופרקט
  • מאמן כושר אישי

אם עבודה במשרד רגילה היא לא הדבר שלך, תוכל גם לשקול ייעוץ פרטי או בלוגים כדי לשתף את המומחיות שלך בתחום הבריאות. כל אחת מהאפשרויות תניב לך שכר ראוי, ואף אחת מהן לא תחילת העבודה היא פשוט עליך להקים דומיין, לבנות אתר, להעלות את האישורים שלך ואתה מוכן להתחיל לעשות את ההבדל.

זיכרון משופר:

אנו חיים בעולם כל הזמן בתנועה, וכאשר פרנסתך תלויה ביכולתך לזכור מידע במהירות, אינך יכול להרשות לעצמך לתת למוח שלך להחליק. בין אם הבנת זאת ובין אם לאו, לאורח החיים הבריא שלך יש למעשה יכולת לשפר את הזיכרון לטווח הארוך והקצר שלך.

מדוע זהו המקרה?

בית הספר לרפואה של הרווארד מסביר כי הזיכרון מבוסס על שלושה תהליכים נפרדים: קידוד, הקלטה ואחזור. אתה מקבל מידע במהלך שלב הקידוד, מאחסן אותו במהלך שלב ההקלטה, ולאחר מכן מושך מבנקי הזיכרון שלך במהלך שלב האחזור..

רוב אובדן הזיכרון הוא תוצאה של חוסר איזון כימי המתרחש כאשר אנו פוגעים בשנות ה -50 לחיינו. חוסר איזון זה מעכב את שלושת התהליכים בדרגות שונות. תזונה בריאה ופעילות גופנית יכולים לעזור להאט ולמנוע חוסר איזון כימי אלה ולשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלנו.

אתה יכול להתאושש מפציעות ומחלות מהר יותר

למרות שאולי לא ידעתם על זה, אורח חיים בריא דווקא מעודד ריפוי מהיר יותר מאורח חיים לא בריא. ישנן מספר סיבות לכך.

צפיפות עצם ושרירים

כאשר אתה מתאמן אפילו עד 180 דקות בשבוע, תוכל להשפיע רבות על הקצב שבו העצם והשריר מתחדשים לאחר פציעה. מחקר שפורסם בכתב העת Journal of the American Medical Association מצא שבקבוצת מחקר של נשים, שני מפגשים של אימוני כוח התנגדות בשבוע במהלך שנה לא רק מנעו אובדן עצם אלא למעשה עזרו לשפר את צפיפות העצם..

זה מפחית נפיחות ודלקות

שמירה על אורח חיים בריא יכולה גם לעזור לך להחלים מהר יותר על ידי הפחתת כמות הנפיחות שאתה חווה. לדברי ד”ר מארק היימן, מנהל מרכז אולטרה-וולנס, דלקת היא הסיבה הבסיסית לכמעט כל המחלות ארוכות הטווח..

ניתן למדוד דלקת בהצטברות של חלבונים תגובתיים C (CRP). כאשר הגוף שלך מגיב לפציעה, הוא מתחיל לייצר רמה גבוהה יותר של CRP על מנת להתגבר על תכונות כמו תזונה לקויה וחוסר פעילות גופנית..

אנשים השומרים על אורח חיים פעיל ובריא בדרך כלל חווים הצטברות קטנה יותר של CRP. כתוצאה מכך פחות נפיחות, ריפוי מהיר יותר ואפילו פחות כאב.

זו תמיד ההחלטה הנכונה לקבל

אלו רק דוגמאות אחדות לכמה מהיתרונות הנסתרים של אורח חיים בריא. יכולתי למנות יותר, אבל אתה מבין את הרעיון. הדבר החשוב ביותר שאתה מבין הוא שלהוביל אורח חיים בריא היא תמיד ההחלטה הנכונה, מכל הסיבות הללו ועוד.

בשביל ההזדמנות לעודד אחרים, לגדל מערך מיומנויות סחיר ולהתאושש מהר מפציעות, משטר דיאטה ופעילות גופנית תמיד שווה את ההקרבה. אתה לא יכול לשים מחיר על בריאות, ואתה יכול להחליף אותו בכסף, בית נחמד או נישואים נהדרים. זו באמת ההשקעה הבטוחה ביותר שתוכל לבצע.