9 עובדות על מערות בדאמי בקרנטקה

מערות בדמי ממוקמות ברובע באגלקוט שבצפון קרנטקה. הם ידועים כדוגמה מושלמת לארכיטקטורה הודית מצויינת בסלע הודי, במיוחד אדריכלות באדמי צ’אלוקיה. המקדש בנוי מאבן חול אדומה של הגבעות והוא אחד המקדשים העתיקים ביותר בארצנו. ישנם מספר אתרים ומקדשים יפים הממוקמים כאן שבטוח יעניינו אותך. אם אתם מצפים לחקור וללמוד על התרבות והאדריכלות של הודו, מקדשי מערת באדמי צריכים להיות היעדים האולטימטיביים שלכם..

מערות בדמי עם תמונות:

1. כניסה למערות בדמי:

הכניסה למערות בדמי

הכניסה למערות בדאמי מפוארת לחלוטין. הוא נראה אטרקטיבי יותר כאשר אור השמש נופל עליו, ומעניק לו מראה מפואר ויפה. המערות האלה כל כך פופולריות שיש בה יותר מאלפי מבקרים ותיירים מדי שנה. זה באמת נמצא על המערות הטובות ביותר בארצנו שנשמרו ונשמרו כל כך טוב.

2. מקדש הלורד שיווה:

מקדש לורד שבעה מערות בדמי קרנאטקה

המערה הראשונה היא מקדש האלוהות ההינדית המפורסמת לורד שיווה. גובהו של אלוהים זה הוא כחמישה מטרים והוא נחצב בצורה כזו שהוא מבטא את תנוחת ריקוד הטנדבה המפורסמת שלו. הקרנה של 18 זרועותיו נראית גם אמנותית למדי.

3. Bhuvaraha ו Trivikarma:

אדריכלות מערות Bhuvaraha ו- Trivikarma badami

המערה השנייה שנמצאה במערות בדאמי מכילה תמונות גדולות של בהובארהה וטריביקארמה. הכניסה מכילה גילופים של שומרים שמחזיקים לוטוס בידיהם. על התקרה תמצאו דימויים שונים של אלים ואלות הינדים.

4. מקדש מערת ויישנבה:

מערות וואשנווה למערות בדמי

מקדש מערת ויישנבה הוא המקדש הגדול והיפה ביותר של מערות הבדמי. הוא מוקדש ללורד וישנו והוא אכן פלא אמיתי. גילופי הענק של פסלים שונים נראים מופלאים ונראה כי יש להם קסם משלהם. העיצוב מבריק הצבעים שהיו בשימוש גורמים למקדש הזה להיראות מושלם לחלוטין.

5. מקדש Mahavira:

מקדש Mahavira - מקדשי מערות בדאמי

מקדש מהאווירה הוא המקדש הרביעי שנמצא כאן. מלבד הדימוי החזק של אל ג’יין זה, המקדש היה מעוטר בכמה עמודים ומבנים חשובים אחרים אשר מגבירים את הזוהר והמראה היפה של מקדש זה..

6. טנק בדאמי:

טנק באדמי

במערות הבדמי יש גם טנק שנראה טבעי וציורי מרחוק. המים הירוקים הדוממים נראים אטרקטיביים ובוודאי מהפנטים את מי שבא לצפות במקום הזה. העצים הירוקים והסלעים יוצרים מראה היסטורי מאוד וצריך לבקר בהם כל מי שרוצה להציץ במערות בדאמי..

7. כתובות:

כתובות

מערות הבדמי ידועות גם בכתבי הקודש המשמעותיים שלה שנכתבו בקנאד ובשפות אחרות. הם מדברים על חוכמה, מוסר ורוחניות של הדת ההינדית. כתובות אלה הן בעלות ערך רב והן נושאות משמעות היסטורית חשובה.

8. עמודי מערות בדמי:

עמודי מערות בדמי

עמודי מערות הבדמי הם באמת משהו שצריך להסתכל עליו. האומנות ראויה לשבח מכיוון שהם נמשכים כל כך הרבה שנים ולא התמוטטו כלל. הסמלים והעיצובים השונים המשמשים הם די משמעותיים וגם מבני העמודים יפים. גם ייחורי הסלע מופלאים במראה שלהם.

9. אמנות ואדריכלות Chalukya:

אמנות ואדריכלות Chalukya

מערות הבדאמי עוצבו בסגנון האמנות והאדריכלות של צ’אלוקיה והן באמת מלכותיות ומרהיבות במראה שלהן. הם עומדים כהשתקפות של האמנות והתרבות שהיו אז והוכיחו שהם חלק מיצירות האדריכלות היפות והמבריקות ביותר שנראו עד כה.

האם אתה אוהב את מקדשי המערות המדהימים של באדמי? אנא שתף ​​את דעתך.