12 מקדשים מפורסמים בקולקטה עם פרטים

קולקטה, חלק בלתי נפרד ממערב בנגל, היא עיר מטרופולינית, עיר של מודרניזציה, שמי שמייה מוקדמים בבוקר מול ערוץ הנהר, המולה של חיי היומיום המנסים להרוויח קשה בעיר ההומה הזו. קולקטה היא עיר תוססת העשויה היסטוריות תרבותיות המחזיקה בשרידים האחרונים, עיר של חובבי אמנות המציירים את מאבקם היומיומי בחיי העיר הסואנים..

למעשה, השם של קולקטה נגזר מהמילה Kalighat, שהייתה גאט לאלת קאלי. הוא גם ביתו של אחד מ -51 השקטיפטאמים בהודו, שם נאמר כי חלקי גופו של סאטי הכרות. בין הטכנולוגיה והעיור, דבר אחד שנשאר קבוע לנצח היה האהבה והמסירות לאלוהים, שהתברכנו תחת עיר השמחה האלוהית. מורשת עשירה של אתניות ותרבות מעורבת באמונות עממיות שילבה מסירות נפש עמוקה במוחנו, הסיבה לכך שקולקטה היא גם מוקד למקדשים רבים, ומקדשים הם ביתם של האלים ההינדים. למרות שלאלים ולאלות שלנו יש בסיס עצום, המקדשים, בין אם זה לאליל האלוהי או העיצוב היפה באמת ראוי לביקור. מאמר זה חושף את רשימת כל המקדשים בקולקטה.

12 מקדשים שחובה לבקר בקולקטה עם תמונות:

1. מקדש קליגת:

מקדשים בקולקטה

מקדש סואן ממש באמצע עיר הומה, קליגהאט בדרום קולקטה מפורסם לא רק בזכות ההמון היומיומי המשתולל אל המקדש, אלא גם על עברו התוסס שבו מאמינים כי האלה השוכנת בתוך האליל היא אחת מ האלה התוססת והתוססת ביותר בכל הזמנים. מחווה לאלה קאלי, מקדש קליגהאט מושך קהל עצום מדי יום.

2. אגם קליבארי:

אגם קליבארי

צורה נוספת של האלה קאלי, האלה karunamoyee שוכנת במקדש זה הממוקם בשדרה הדרומית בקולקטה. מתפלל אינטנסיבי ומאמין לאלה קאלי, מר חריפדה צ’קרבורטי הקים מקדש זה. מפה לאוזן קורא למקום הזה אגם קליבארי אבל השם האמיתי הוא Sree Sree 108 Karunamoyee Kalimata Mandir.

3. מקדש דאקינשוואר קאלי:

מקדש דאקינשוואר קאלי

מרעה את עיר השמחה בכמה מטרים הוא Dakshineshwar על גדות נהר הוגלי, אחד המקדשים המפורסמים ביותר בעיר שמושך אליו אלפי מתפללים לאורך כל החודש. ביקור חובה עבור החובבים הדתיים כאשר בקולקטה, דקשינשוואר הוא בית מקדש בקאלי, המסתכן ככל הנראה כאחת האלוהויות המגיבות והחיות בכל הזמנים כפי שנחשב.

4. בלור מתמטיקה:

בלור מתמטיקה

Belur Math הוא עוד מקום שחובה לבקר בו בכל קולקטה. שוב על גדות נהר הוגלי ממש מול דקשינשוואר נמצא בלור מת’י, שהוקם על ידי סוואמי וויווקננדה המסור לזכר רמקרישנה פרמהנסה. אם האדריכלות והנוף שמסביב לא יבלבלו אותך, הפתיל הייחודי של האיסלאם, ההינדים והנוצרים הנוצרים..

5. בית המקדש בירלה קולקטה:

בית המקדש בירלה קולקטה

בנוי באלגנטיות משיש לבן בוהק, ניתן לראות מקדש זה השוכן בבאליגונגה, שדרות אשוטוש צ’אודורי שנבנתה על ידי משפחת התעשיינים העשירה, בירלאס. המקדש בנוי כדי לספק מחסה ללורד קרישנה ואשתו ראדהא, זוג קלאסי מהעם ההודי מאמין.

6. פרשנת ג’יין מקדש קולקטה:

מקדש פרשנת ג'יין, קולקטה

אחת היפות המדהימות שעדיין עומדות גבוה ואדיר הוא מקדש פרשנת ג’יין, קולקטה. הסביבה השלווה משתלבת עם היופי הנופי שלא רק מזעזע את הארכיטקטורה של המקום אלא גם את הגנים המבריקים המקיפים אותו. שער שליו מהעיר הסואנת, מקדש זה בנוי לזכר פרשנת, ג’יין טירטנקר ה -23..

7. מקדש קאלי הסיני:

מקדש קאלי הסיני

האלה קאלי נחשבת בעיקר לאל הינדי, אך מקדש הסיני יוצא הדופן הזה בקולקטה קאלי הרבה יותר קריר מאשר פשוט מקום פולחן קאלי של האלה. המקדש המדהים הזה בנוי למעשה עבור הסינים שבהם הכמרים מכוונים לסינים ומגישים סיני טיפוסי בערב שבת סיני כפרסאד..

8. אגני מנדיר:

אגני מנדיר

אגני מנדיר בקולקטה הוא מקדש תוסס שנצבע באדום מיליוניום שהוקם ומסוגד למסורות פארסי כאן. דת פרסי מאמינה שכוח האש האלוהי וישר מתוך תפיסה זו הוא מקדש זה של יופי מטומטם צמח.

9. מקדש סאי באבא קולקטה:

מקדש סאי באבא קולקטה

מקדש סאי באבא ממוקם ב- B.T. כביש והוא היה פתוח לקהל הרחב משנת 2013. עם המספר העולה של חסידי סאי באבא בקולקטה, מקדש זה תמיד עמוס באנשים ושוקק פעילויות. כל יום מתחיל בפוג’ה וארטי לבאבא ומתקיימים גם בהאג’אנים שבועיים מלאים באנרגיה. ערב האמנות הוא ביקור חובה במקדש.

10. מקדש שיווה בקולקטה:

מקדש סאי באבא קולקטה

מקדש Tarakeshwar בקולקטה הוא אחד היעדים האלוהיים הפופולריים ביותר. מקדש זה הוא מקום מגוריו הקדוש של לורד שיווה והוקם על ידי המלך בהרמאלה בשנת 1729. המקדש ממוקם ליד תחנת הרכבת Tarakeshwar ויש גם ארמון של מלך צמוד אליו. המקדש בדרך כלל עמוס מאוד ובשיווראטרי יש שורה ענקית של חסידים שמחכים לקבל הצצה לאלוהים האהוב עליהם.

11. בית המקדש הבודהיסטי בקולקטה:

מקדש סאי באבא קולקטה

המקדש הבודהיסטי ניפונזאן מיוהוג’י הוא אחד המקומות המתוירים ביותר בקולקטה. זהו מבנה יפהפה וממוקם בדרום קולקטה. הבניין הלבן והחלבי נבנה על ידי Nichidatsu Fujii שהיה תלמידו של הנזיר הבודהיסטי הנערץ Nichiren. למקדש המדהים הזה יש גבולות זהובים על המבנה הלבן ויש לו סטופה מוזהבת.

12. בית המקדש ISKCON קולקטה:

מקדש סאי באבא קולקטה

מקדש ISKCON בקולקטה הוא אחד המקומות השלווים והמאושרים ביותר של העיר הסואנת. הוא מציע שלווה ואי -שקט בתוך החיים הכאוטיים של קולקטה. קולקטה הינה מקום הולדתו של שרילה סוואמי פראבהופאדה, מקדש זה הוא מרכז ISKCON הראשון בהודו אשר הוקם בשנת 1970. עד היום המקדש תמיד מלא בפזמונים ובג’אנים של עשרות חסידים, שנקלטים עמוק ביופיים. של בית המקדש.

קולקטה היא אחת הערים העמוסות ביותר בהודו. מעל האוכלוסייה, החיים העמוסים והזיהום הופכים את העיר לאפרורית וכאוטית. מקדשים אלה הם מושיע לתושבי העיר, המעוניינים לשבור את המונוטוניות של חייהם השגרתיים ומבקשים לקבל רגע של שלום. כל אחד מהמקדשים הללו משמעותי בדרכו שלו ומציעים לו הזדמנות לבלות את זמנו האישי עם האלוהי. למרות ההמון הכבד במקדשים, הצצה אחת לאליל בטוח תמלא את ליבנו בשלום.