9 תרגילים מהנים לילדים ולגמלאים ללא כאב

בכל הנוגע לתרגילים יש לנו תירוץ נפוץ מאוד מוכן, “אין לי זמן”. להתאמן לא בהכרח אומר שאנחנו צריכים לבלות שעות אינסופיות בחדר הכושר כדי להכריח את עצמנו לפעולות כואבות מונוטוניות. כשהיינו צעירים היינו רצים, קופצים, רוכבים, שוחים ואוהבים את זה, אבל עושים את אותם הדברים עכשיו אולי בסופו של דבר נקרא לזה תרגיל. מה שאנחנו לא מבינים הוא שאנחנו לא שונאים את החלק בעבודה, אנחנו שונאים את השעמום. המניע העיקרי של פעילות גופנית סדירה הוא שמירה על גופנו ובכושר ובריאות. תרגילים לא תמיד מאומצים ומשעממים הם יכולים להיות גם מהנים. זה בדיוק הנכון לבחור ולעשות את זה על בסיס קבוע, אולי גם אנו מעלים חיוך על הפנים.

תרגילי הכיף הטובים ביותר לילדים ולמבוגרים:

להלן כמה מרעיונות התרגיל המהנים:

1. הליכה:

הליכה

לא מתיש במיוחד וכלל לא משעמם, אם נעשה בצורה נכונה. הליכה בזמנים מסוימים במיוחד בבקרים מוקדמים עם אוויר צח לנשימה ואווירה שלווה ושלווה ליהנות, לא רק מטרת האימון מוגשת, אלא שאולי באמת נהנה לעשות זאת. אם חבר מצטרף אליו, טיול הופך לנעים עוד יותר.

2. דילוג:

תרגילים מהנים

אף תרגיל אחר אינו תרגיל אירובי יעיל כמו לקפוץ עם חבל פאנק. מלבד היעילות, שום דבר לא נראה כיף יותר מהאימונים המהנים האלה ובכך משרת את המטרה להישאר בכושר יחד איתו.

3. החלקה על גלילה:

החלקה על גלגיליות

כשהיינו ילדים בילינו שעות במרוץ ברחובות המקומיים של היישובים שלנו, במרפסות, במרפסות עם החברים שלנו וזה היה כל כך כיף. אז הנה יש לנו הזדמנות לשחזר את הזיכרונות האלה, ליהנות מהזמן ולהיות בכושר בבת אחת.

4. ריקודים:

רוקדים

אולי נראה גן עדן עבור חובבי הריקוד אבל לא רק עבור חובבי המחול, זה עשוי להיות שימושי עבור כל אחד. ריקודים איטיים במסיבות, חתונות אולי לא מזיעות אותנו במיוחד אבל מומחי כושר מרגישים שלמרות שהמהירות נמוכה ויש הרבה מרווחים בין העקביות כאן משמשת כמפתח. אם לא גבר חברתי מאוד, כדאי שתפעיל את מערכת המוסיקה שלך ותשמיע את הרצועות המועדפות עליך ופשוט תלך אליה לבד.

5. פריסבי:

פריסבי

תוך כדי משחק אימון מצחיק זה אנו קופצים, צוללים, רצים וזורקים את הדיסק לקצה השני. זוהי דרך מצוינת לשרוף טונות של קלוריות תוך כדי הנאה עם חברים ובני משפחה.

6. עמידות בידיים:

עמידות בידיים

מסירה חופשית פשוטה זו מסייעת לנו להזיע רבות. לא רק שפעילות גופנית מהנה זו בונה את כוח הזרוע שלנו, אלא היא גם מגדילה את כוח הליבה של הגוף.

7. רכיבה על אופניים:

רכיבה על אופניים

לצאת לטיולי אופניים עם חברים, להתגנב מהבית עם אופניים כל בוקר ואחר הצהריים היה פעם חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו כילדים. אז למה לא לשחזר את הרגעים ולהיות בכושר גם כן. רכיבה על אופניים במשך 2-3 ק”מ ביום מתגלה כצורת פעילות גופנית יעילה ביותר.

8. נגינה בכלי נגינה:

מנגן בכלי נגינה

זה עשוי להישמע מוזר אבל עובדה שנגינה בכלי נגינה למשך שעה שווה הליכה מסלול בכל הנוגע לשריפת שומנים. אז המוח מסוגל לשרוף גם שומנים. קח מכשיר לבחירתך והלך לאיבוד במנגינות והרמוניות ועיצב גם את עצמך.

9. ניקיון:

ניקיון

לעתים רחוקות אנו מוצאים מישהו שאוהב לנקות את הבית שלו. אבל יכולנו לעשות מזה משחק. הגדרת יעדי זמן לניקיון מקום מסוים ואיכשהו השלמתו לפני הזמן עשויה להתגלות כאימון יעיל גם כן.

אז אלו התרגילים הכי מהנים שיכולים לשרוף את השומן בצורה טבעית ובריאה.