8 תרגילי הצוואר הטובים ביותר

פעמים רבות הדרך בה אנו יושבים, עומדים, שוכבים משפיעה על השרירים, העצבים. היציבה שלנו עשויה ליצור עבורנו בעיות ובכך להוביל לכאבים מרובים בגופים. לדוגמה, אנשים רבים עלולים לסבול מכאבי צוואר עקב יציבתם. עם זאת, ישנן מספר דרכים שבהן תוכל להימנע מאותו או אם אתה כבר סובל מכך, תוכל לבצע כמה תרגילים להקלה על הכאבים. בצע כמה תרגילים פשוטים להלן כדי להגן על עצמך מפני כאבי צוואר עזים שעלולים להוביל להפרעות עצבים ולכאבים אינסופיים.

תרגילי צוואר

תרגילי צוואר לכאבי צוואר:

1. מתיחות:

לרוב הכאבים בצוואר נובעים מקשיחות. כדי להימנע מקשיחות זו יש לבצע באופן קבוע מתיחות צוואר. מתיחות עוזרות להרחיב את התנועה ומספקות גמישות במפרקים. זה יכול להיעשות על בסיס יומי גם בזמן שאתה יושב בעבודה

2. חיזוק:

לפעמים הכאב בצוואר עקב שרירים הנגרמים כתוצאה מיציבה לא נכונה, ומכאן שחשוב לבצע כמה תרגילי חיזוק שיפחיתו את ההתלקחויות ובכך יתאפיינו בשמירה על יציבות..

3. מתיחה בפינה:

יש לבצע זאת בפינת החדר על ידי ביצוע השלבים הפשוטים להלן:

  • עמדו במרחק שניים עד שלושה מטרים מהפינה הפונה אליה
  • שתי הרגליים להיות ביחד
  • הניחו את שתי האמות כנגד כל דופן צד כשהמרפקים מעט מעל לגובה הכתפיים.
  • עכשיו הישען במידה האפשרית ללא כל כאב. תחוש מתיחה מול הכתפיים והחזה.
  • החזק את זה למשך 30-45 שניות וחזור על כך.

ניתן לבצע תרגיל זה יותר מפעמיים ביום. עם זאת, שקול לעשות זאת לפני כל תרגילי חיזוק.

4. כרית חימום:

לפני ביצוע תרגילי מתיחה או חיזוק עליך להחיל חימום בתשלום על הצוואר שלך כך שהוא יכול לחמם את המפרקים והשרירים הנוקשים ולגרום להם חלקה לנוע ולמתוח..

5. החל חבילה קרה:

בהחלט יתכן שדלקת נגרמת בשרירים ובמפרקי הצוואר לאחר תרגילים. כדי להרגיע את הדלקת פעם אחת ניתן ליישם חבילה קרה (של קרח או אפונה קפואה עטופה במגבת)

6. מיזוג אירובי:

ניתן לעשות זאת כל יום באמצעות הליכון או מכונה אליפטית. זה מגביר את זרימת הדם ולכן יכול לשחרר את השרירים כדי לגרום לעלייה בטווח התנועה על ידי הרגעת הגב העליון. התניה אירובית מסייעת בייצור אנדורפינים הפועלים כמשככי כאבים טבעיים לגוף ולכן יכולים להפחית כאבים.

7. חיזוק עם גומייה:

שב ישר על כיסא כשהסנטר ישר לגמרי. קבע להניח רצועת התנגדות מאחורי הגב שלך בגובה הראש שלך על ידי אבטחתה בעזרת חפץ נייר סמוך. עכשיו הזז את הראש לאחור בלולאה של הלהקה. עכשיו הזז את הראש קדימה לאט לאט לא רחוק מאוד, אך עד רגל אחת כדי לשמור על הזווית שלך במידה שאתה יכול לשאת את הכאב. כעת חזרו לאט למיקום המקורי. חזור על זה 12-15 פעמים

8. מועד לגשר:

במקרה שאין לך פגיעה בצוואר רק אז בצע זאת. התחל במיקום נוטה על ידי שמירה על הידיים והברכיים על הרצפה. כעת הרם את הירכיים שלך לאט בשיער ושמור את כפות הרגליים בנפרד באופן שתשאיר את הראש מונח על הרצפה. כעת הסר את ידיך לאט כדי לשמור על לחץ הגוף הקדמי רק על צווארך. הישאר במיקום זה 30-40 שניות ולאחר מכן שחרר את עצמך לנורמלי על ידי החזקת הידיים לאחור. חזור על 12-15 פעמים.